| |

Muuseumi öö teine tulemine

Juba järgmisel aastal sai sama seltskond uuesti kokku, et taas osaleda “Muuseumi ööl.”

Nii sai 18. mail 2019. aastal Saadjärve Looduskeskuses näha näitust “Äksi must reid”.  Taaskord kutsuti üles kohalikke inimesi, et nad oma kodudest esemeid näitusele tooksid. Muuseumi öö üldteema oli “Öös on mustreid” ja meie aleviku korraldajad lammutasid sõna mustreid kaheks, ning said nii sõnapaari “must reid”. Näitusel olid erinevad mustritega esemed nagu näiteks rõivad, mööbel, lauanõud, mustrilehed, lapitekid, siidsallid jne. Lisaks võis looduskeskusest leida musti kaste, kuhu sai käe sisse pista ja ära arvata, mis kastis on.

Ka sel korral külastas näitust ca 500 inimest, kuid nagu eelmisel aastalgi, oli kohalike osavõtt väike. Aga kes käisid, need olid vaimustuses.

Tiina Tambaumi artikel “Äksi must reid näitas mustreid” on loetav Tartu valla Kuukirjas nr 250, juuni 2019, lk 8.

Peale üritust tundis osa põhilisest korraldusmeeskonnast, et on väsinud ja kaheldi kas 2020. aastal “Muuseumi ööst” osa võtta. Mis siin imestadagi, kurvaks tegi, et kohalikud üritusse jahedalt suhtusid.

Sellest hoolimata peeti mõtteid ikka oma kiiksuga muuseumit avada ja teistele näidata, kuni kevadel üle Eesti lahvatanud kriisiolukorra alguseni. Sellega seoses lükkus ka “Muuseumi öö” traditsioonilise mai kuu asemel hoopis augustisse. Korraldusmeeskond võttis vastu otsuse “Muuseumi ööl” mitte osaleda alles suvel, sest aktuaalseks olid muutunud uued teemad.

-Katrin Sisask, märts 2021-

Similar Posts

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga