Äksi Aiakontsert 2020

Kui Äksi alevik sel suvel hoo juba sisse sai, siis tundus et meid on võimatu peatada. Äkitselt oli elanikel võimalik tarbida oma kodu ukse ees nii professionaalset kunsti, kui ka muusikat. Nii juhtuski, et kohalik perekond Reinmann, eesotsas peretütar Britaga, otsustas oma koduõues korraldada Äksi Aiakontserdi.

25. juulil kell 17 olid kõik oodatud romantilisele õhtule Rääbise 12 koduaias, et nautida temperamentset flamenkomuusikat ja kuumi salsarütme. Avatud oli kodukohvik, kus pakuti nii soolaseid kui ka magusaid suupisteid. Kaasa võis võtta oma piknikukorvi, -teki, matkatooli. Pilet kontserdile oli annetuspõhine.

Esinesid muusikud nii Eestist kui ka välismaalt:
Flamenko duo Jorge Arena & Zsolt Bánhalmi
Salsabänd Latinos (Rubens A Expósito, Estuardo Paniagua, Matis Pääslane, Zsolt Bánhalmi, Brita Reinmann)
Flamenko fusion duo Kirsi Tilk & Brita Reinmann
Indie rock duo Matis Pääslane & Zsolt Bánhalm

Esinejate tutvustus Facebooki ürituse all oli järgmine:
Jorge Arena (Hispaania) & Zsolt Bánhalmi (Ungari) on koos flamenkot mänginud juba 4 aastat. Nad mõlemad on Eesti flamenko skenes aktiivselt tegutsenud andes kõikjal Eestis lugematu arv kontserte, teinud koostööd parimate flamenkotantsijatega nii Eestist kui Hispaaniast ja organiseerinud tantsukursuseid kohalikes kogukondades. Jorged ja Zsolti ühendab suur kirg selle emotsionaalse muusikažanri vastu ja nad on ühtlasi ka head sõbrad. Seda muusikalist kooslust iseloomustab publikut võluv ainulaadne sünergia.

Latinos on uus ansambel, mis mängib salsa ja bachata stiilis muusikat. Sellise ansambli loomise idee tekkis 2019. aastal Tartus, kui Guatemalast pärit Estuardo Paniagua (basskitarr) ja Hispaaniast pärit Rubens A Expósito (vokaal, kitarr) leidsid, et Eesti muusikamaastikul on suur puudus värske ja elurõõmsa iseloomuga Ladina-Ameerika tantsumuusikast. Bändiga ühines Ungarist pärit Zsolt Bánhalmi (löökpillid) ning tartlased Brita Reinmann (marimba, löökpillid) ja Matis Pääslane (kitarr, saksofon, taustavokaal). Ansambliliikmete ühine kirg tuua inimesteni tantsutavat salsa ja bachata muusikat on jäänud püsima vaatamata keerulisele 2020. aasta koroonakevadele. Nad on jätkanud usinalt põneva koostööga ning toovad sel suvel oma esimesed muusikaviljad Tartumaa publikuni.

Duo Kirsi Tilk (kitarr) ja Brita Reinmann (löökpillid) esitavad käesolevas kontsertkavas traditsioonilisi flamenkovorme ja ka enda originaalloomingut, mille inspiratsiooniks on olnud hispaania tulised flamenkorütmid.
Erinevates projektides on koos mängitud juba aastast 2015, mil mõlemad õppisid Aarhusi Kuninglikus Akadeemias. Kirg esitada temperamentseid meloodiaid ja mustlasrütme, mida aastate jooksul on kogutud, õpitud ja kirjutatud, on vormunud kontsertkavaks, mis väärib kuulamist!—Matis Pääslane (kitarr, vokaal) & Zsolt Bánhalmi (löökpillid) on unikaalne kaverite duo Tartust. Nende repertuaaris leidub nii eesti- kui ka välismaist pop-rock-indie ja country stiilides muusikat. Duo on aktiivselt tegutsenud 2 aastat, mille jooksul on nad pakkunud muusikat parimates Tartu restoranides, paljudes pulmades ja erinevatel festivalidel.

Katrin Sisask, oktoober 2021-

Similar Posts

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga