| |

Galerii No1 teine hooaeg

2020. aastal jätkas kohalik kunstnik Hando Tamm tegevust Galeriis No1. Sel aastal pani ta aga püsti kaks kuubikut, et kunstinautlejatel oleks rohkem mida imetleda. Galerii No1 esimese hooaja kohta saad lugeda siit: https://www.äksi.ee/galerii-no1-esimene-hooaeg/

Galerii avati kohe suve alguses ja kokku sai seal hooaja jooksul näha kolme erinevat näitust.

Hooaega alustas Tartu Ülikooli maaliosakonna vilistlaste näitus VESI, mis tõi kokku rea TÜ maaliosakonna nimekaid vilistlasi. Mõned neist on hetkel kunstiväljal aktiivselt tegutsevad autorid, teised aga kunstnikud kelle ülesastumine näitustel on viimastel aastatel haruldasem. Kunstnike valiku alus oli Galerii No1 kuraatori, maali- ja performance´i kunstniku Hando Tamme jaoks isiklik. Nimelt olid esindatud kunstnikud, kes üheksakümnendate lõpus koos Handoga maaliosakonnas ülikooli rajal sammusid.

Näitus oli avatud 15. juulini ja seal sai näha järgnevate kunstnike töid: Jane Remm, Marina Aleksejeva, Peeter Krosmann, Eda Lõhmus, Priit Petrov, Rasmus Karja, Maris Palgi, Sami Makkonen, Ode Taul, Priit Pajos, Hando Tamm, Meiu Münt, Margus Liivak, Jaan-Jürgen Klaus, Evelyn Müürsepp, Peeter Allik, Albert Gulk, Margus Lokk, Anna Kainulainen, Imat Suumann.

29. juulil kell 18.00 avati Galeriis No1 skulptori ja installatsioonikunstniku Eike Epliku ning maalikunstniku ja performaatori Hando Tamme ühisnäitus MEELEVALDNE KUNST/ ARBITRARY ART.

3. oktoobril kell 17.00 avas Galerii No 1 oma teise hooaja viimase näituse. Eero Ijavoineni isiknäitus Meeleliigutuse punkt oli avatud 15. Novembrini, mil ilmastikuolude sunnil kalerist Hando Tamm hooajale joone alla tõmbas. Näituse avamisel esinesid performance´dega kunstniku enda kõrval head kaasteelised: Sorge, Zoja Lebedeva, Tuuli Puhvel, Kristjan Kalde ja Sten Sarapson ning Hando Tamm.
Toimus bändi proov ( Eero Ijavoinen, Evar Riitsaar, Kalli Kalde), musitseerisid Baba ja K ( Evar Riitsaar ja Kauksi Ülle). Näha sai tuleskulptuure.

Galeriis No1 toimunud sündmuseid toetasid Eesti Kultuurkapital ja Tartu vald.

-Katrin Sisask, august 2021-

Similar Posts

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga