| | | | | | |

Äksi avatud õued 2020

Juunis toimunud kogukonna koosolekul olid esimesed huvilised kirja pannud oma soovi osaleda augusti teisel pühapäeval toimuval Äksi avatud õuedel. Kogemusi või teadmisi sellise ürituse korraldamiseks ei olnud ei minul, ega teistel kes olid kaasatud korraldusmeeskonda. Kõik toimus improviseerimise käigus – nii osalejate leidmine, kui ka nende motiveerimine ja sündmuste omavahel kokku sobitamine. Selleks, et omavahel asju arutada toimusid meil veel kaks koosolekut enne üritust 14. juulil – panime tegevused lõplikult kirja ja alustasin kujunduste ning reklaamide loomist; ja 10. august – veel viimased arutelud teemadel kes, mis, kus ja kuna.

16. augustil 2020. a toimus esimest korda kogukonnapäev Äksi avatud õued. kokku pakkusid tegevusi 16 punkti Äksi alevikus.

Hommikul kell 10 toimus Virgutav akrojooga treening noortele ja täiskasvanutel Äksi liivarannas. Samal ajal algas täika Kivipargis. Akrojooga jätkus kell 11.05 treeninguga täiskasvanutele koos lastega.

Kell 13 avati erinevates koduõuedes garaaži müük Liivarannalt leitud liivaterad ja Rinnamärgi õpituba elava muusika saatel. Samal ajal algasid spordivõistlused lastele Äksi jalgpalliväljakul, oma uksed avas Segasumma söögituba, Keraamikanäitus, Käsitöönäitus, Jäätisekohvik ja cajoni õpituba.

Kell 14 algas Jumestuse töötuba ja pannkoogi kohvik, kell 15 toimus kuraatorituur Galeriis No1. Kell 16 algas põlvkondade vaheline viktoriin Tean ja ei tunne ning samal ajal said lapsed ratsutada hobusega, kes oli kohale tulnud Saadjärve külast. Üks päev enne üritust liitus meiega ka üks aed, kes oma õieilu pakkuda ja aiatuuri teha soovis.

Üritasime kaasata ka kohalikke ettevõtteid, kes samuti oma uksed avasid: Äksi Motorantšo, Saadjärve Katamaraaniklubi, Tartu Kalevi Jahtklubi ja Jääaja Keskus.

Kogukonnapäev lõppes Jääaja Keskuse väliterassil. Avatud oli Jääkaru kohvik, esines Äksi segakoor ja kitarri mängis ning laulis kohalik noormees Ruben Rembel.

Peale Äksi avatud õuesid tegime üritusest kokkuvõtte 25. augustil toimunud kogukonna koosolekul. Suureks plussiks 2020 aastal oli ilus ja soe rannailm. Külastajaid kaugemalt tõi üritusele täispargitud ranna parkla ja Jääaja Keskus. Külaliste raamatutest võis lugeda, et Äksi avatud õuesid külastas sel päeval kokku ca 150 inimest. End oli kirja pannud 55 inimest Äksist, 8 Saadjärve külast, 7 Voldi külast. Üllataval kombel võis leida 7 inimest Tallinnast ja 1 inimese Amsterdamist. Veel oli tuldud Lähtelt, Tabiverest, Soitsjärvelt, Salu külast, Raigastverest, Kärknast, Vedult, Tartust, Pärnust, Ülenurmelt, Luunjast, Elvast, Otepäält, Väike-Maarjast, Raplast, Väätsalt, Kohilast ja Ida-Virumaalt.
Tegevuste korraldamisega olid seotud cs 50 inimest Äksi aleviku kogukonnast.

Koosolekul võtsime vastu otsuse, et järgmine Äksi avatud õued toimub 15. augustil 2021.

-Katrin Sisask, oktoober 2021-

Similar Posts

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga