Valgamaa Partnerluskogu Äksis. (25.04.2023)
| | |

Valgamaa Partnerluskogu külastas Tartumaa aasta küla Äksit!

Külalised saabusid 25.04 hommikul kell 10.00 bussiga Otepäält ja liikusid edasi Järva-Jaani ning Türile. Kohtusime Äksi Kaubanduskeskuses, kus tutvusime maantee- ja kogukonnakunstiga. Seejärel suundusime Äksi aleviku südamesse, vaatasime üle Tartu valla ja kogukonna suurepärase koostöö tulemusel paigaldatud pingid kergliiklustee ääres, kaasava eelarvega Äksi ehitatud välivõimlemissaali ja skateparki, Kivipargi ja aasta küla sildi ning peatusime hetkeks Jääaja Keskuse parklas. Rääkisime raamatukogust, Järve poest, kogukonna ruumidest, Äksi segakoorist, Soomepoiste muuseumist ja muidugi ka Jääaja Keskusest, purjetamisest, Saadjärvest ja Konrad Mägist ning kunagistest kunstilaagritest Kukulinna mõisas.
Külaliste aeg Äksis oli ajaliselt piiratud ja seetõttu suundusime edasi Galerii No1-te, kus sõnajärje võttis üle kohalik kunstnik Hando Tamm, kelle maalid ka täna galeriis üleval on. Seal ootas külalisi kerge piknikulaud kohvi ja Lähte Pagari küpsetatud imeliste õlipirukate ning vaarikakoogiga.

Valgamaa Partnerluskogu on Leader tegevusgrupp, mille tegevuspiirkonnaks on Otepää ja Valga vald (va Valga linn) ning Hellenurme ja Aakre kandi külad Elva vallas.
MTÜ Valgamaa Partnerluskogu on koostöökogu, mis ühendab era-, omavalitsus- ja mittetulundussektori organisatsioone ning mille eesmärgiks on kohalik areng Valgamaal. Partnerluskogu missiooniks on kaasata valgamaalased tegutsema järjepideva heaolu kasvu nimel, et iga inimene saaks olla vajalik ja väärtuslik.

Kui ka sina soovid tulla uudistama Tartumaa aasta küla Äksi tegemisi, siis rohkem infot erinevate võimaluste kohta leiad SIIT

Similar Posts

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga