| | |

Advendiaja vastuvõtmine 29. novembril 2020

2020. aastal võeti kolmandat korda kogukonnaga koos vastu advendiaja algus meile armsaks saanud Äksi Kivipargis. Kõne pidas Tartu vallavanem Jarno Laur ja jõululaule laulis Äksi segakoor. Ürituse kordaminekule aitasid kaasa Äksi raamatukogu juhataja Anita Priks, Tartu valla kultuuritööspetsialist Karita Tilk ja Tartu Valla Kommunaalist Aigar Lepp. Rahaliselt toetas Tartu vald.

Äksi segakoor Kivipargis

29. november on meie aleviku jaoks tähtis kuupäev veel teiselgi põhjusel. Sel päeval, 2010. aastal jõustus määrus, mille alusel muutus Äksi alevikuks. Nii tähistati justkui kahte asja korraga – advendiaja algust ja aleviku 10. sünnipäeva.

Äksi aleviku sünnipäeva puhul tegime üleskutse küpsetada kodudes kaunistatud piparkoogimaju, et need näitusele panna. Osalejate hulk oli kahjuks kesine – toodi vaid 2 maja, aga omapärased olid nad siiski ja head lõhna raamatukogumaija tõid nad sellegi poolest.

Peale advendiküünla süütamist liiguti aga raamatukogu nurga juurde, sest seal avati Edgar Beegi mälestuspink. Edgar Beek oli kauaaegne Äksis tegutsenud Avangardi kolhoosi esimees. Tema mälestuseks pingi rajamiseks hakati annetusi koguma 2018. aastal. Äksi raamatukogu juhataja Anita Priksi kirjutatud lugu Edgar Beegi mälestuspingi avamisest ilmus 2020. aasta Tartu valla Kuukirja detsembri numbris nr 266, lk 11.

Edgar Beegi mälestuspink Äksis

Vanaisa mälestuspingi lindi lõikasläbi Hando Tamm koos poja Ats Kaarliga.

Elevust jätkus veel aga ka ürituselt lahkudes, kui mindi kodudesse ja imetleti kaunilt särama löödud hoove ja jõuluaknaid. Oktoobris tehtud üleskutse kogukonnale jõulutunde loomiseks oma kodud teemakohaselt kaunistada levis kulutulena üle terve Tartu valla ja nii võis Akende võlumaad kohata kõikjal koduvallas.

Tiina Tambaum käis jalutuskäigul Äksis ja valmistas videolõigu, et kõike seda ilu jäädvustada.

-Katrin Sisask, veebruar 2022-

Similar Posts

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga