|

Äksi keksib

Kuna jõulupühad 2020. a möödusid piirangutega ja soovituslik oli vähendada kontakte, siis tuli Äksi elanikul Tiina Tambaumil mõte kuidas kogukond saaks ühiselt siiski jõule pidada ning oma soovid kõigile edasi saata video teel. Selleks oli vaja teha väike filmimisaktsioon ja pärast filmilint kokku lõigata – nii valmis Äksi keksib!

Seoses üleskutsega kaunistada oma aknad jõulutulede ja -meeleoluga oli Tiina koos elukaaslase Leoga taas midagi eriskummalist teinud. Nad olid oma maja aia äärde üles seadnud terve rivi vanu aknaid, mis kõik värviliste tuledega kaunistatud. Nii oli Lähte poolt Äksi või Kukulinna suunas õhtupimeduses liikudes juba kaugele värviliselt säravaid kaste näha.

See installatsioon pealt näha tühjas kohas ja pilkases pimeduses tekitas palju elevust nii kohalikes kui ka kaugemates inimestes, kes sealt mööda minema juhtusid. Eriti rõõmustasid lapsed, kes midagi sellist oma elus ennem näinud ei olnud. Tegelikult ei olnud, ega ilmselt ka näe, isegi täiskasvanud sellist asja rohkem, kui ainult 2020. a detsembris Äksis.

Ühel õhtul kutsusid Tiina ja Leo kõiki kogukonnaliikmeid enda juurde kuusetuka äärde filmivõtetele. Aeti juttu, kõigile pakuti Leo keedetud suppi, imetleti üksteise kostüüme ja hakati harjutama n.ö tantsusamme. Sest kuidas sa keksid, kui sul oma erilist hüplevat sammukombinatsiooni peas ei ole?

Valguse saamiseks aeti autokaravan põllule, selle tuled löödi särama, sinna ette asetati kaamera ja filmimees (Tiina), ning lõbu hakkaski pihta. Filmi peaosalised võtsid end kaadri taha rivvi ja hakkasid üksteise järel üle ekraani liuglema, keksima ning hüpplema…

Kohe kui ekraanilt välja liueldud sai, tuli nii kiiresti kui võimalik jälle alguspunkti tagasi joosta. Oeh, see selle kõige juures kõige raskem just oligi, see maratoni kiirusel tagasi jooksmine, et videolõik ei lõppeks, vaid ikka edasi kestaks. Eriti, kui kukil oli veel üks kolmene päkapikk… Aga hakkama me saime ja video sai vinge!

Vaata ise siit!

-Katrin Sisask, veebruar 2022-

Similar Posts

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga