|

Äksi aleviku kogukond (MTÜ) loomine

Esimest korda tekkis mõte ja vajadus kogukonna MTÜ järele peale esimesi Äksi avatud õuesid 2020. aastal. Sügisel algas aga uus koroonalaine ja mõte jäi ootama aega, mil saaks kogukonna koosoleku korraldada. See aeg aga kuidagi ei tahtnud saabuda, ometi korraldas kogukond juba Eesti Vabariigi aastapäeva matka ja peas olid mõtted kevadlaadast.

Nii tehti MTÜ asutamiskoosolek olude sunnil veebi teel 6. aprillil 2021. aastal. Infot MTÜ loomise kohta jagati Facebookis ja kogukonna meililistis. Asutamiskoosolekul otsustati MTÜ nimeks panna Äksi aleviku kogukond, kinnitati põhikiri ja valiti juhatuse liikmed. Koosolekul osales 17 inimest, kellest 15 said asutajaliikmeteks. Juhatusse valiti Ants Veetõusme, Eve Tammet, Maarja Vaher, Ruben Rembel ja Katrin Sisask. Hiljem toimunud juhatuse koosolekul valiti esimeheks Katrin Sisask.

Põhjuseid miks MTÜ vajalik oli on mitmeid. Kõige peamisem ilmselt on see, et saime küll Äksi avatud õuede korraldamisega hakkama täieliku nulleelarvega, kuid sel viisil kogu aeg ühtede inimeste panustamise ja tegelikult ka rahalise toetuse jõul, ei tundunud ürituste korraldamine jätkusuutlikuna ka näiteks 10 aasta pärast. MTÜ andis meile võimaluse taodelda tegevustoetust ja teisi rahalisi vahendeid, koguda liikmemaksu, koonduda ühtse eesmärgi tarvis jne. Samuti andis see võimaluse ülesandeid jagada ja kindluse juhuks, et kogu asja ei vea eest vaid üks inimene, kelle mingil põhjusel eestvedamise soovi kadumisel kogukond endiselt tugev püsiks.

Katrin Sisask, veebruar 2022-

Similar Posts

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga